fbpx
Kas teadsid, et õnnetundel on positiivne mõju ka sinu tervisele? Mitmed uuringud on näidanud, et inimesed, kes hindavad oma õnnelikkuse taset kõrgemaks, on vähem stressihormoone ja väiksem südame- ja veresoonkonnahaiguste risk. Ühes uurimuses leiti lausa, et õnnelikel inimestel oli 35% väiksem võimalus haigestuda südamehaigustesse. Teine uurimus aga näitas, et õnnelikel inimestel on tõenäosus äkksurmaks 31% väiksem.

Üheks võimalikuks põhjuseks on see, et õnnetunne soodustab paremate ja tervislike eluviiside ja harjumuste teket. Õnnelikud inimesed teevad rohkem trenni ja toituvad tervislikumalt. Neil on ka parem ja tihedam sotsiaalne suhtlus ja tugevamad sõprussidemed.

Õnn pole kindlasti mingi maagiline võlurohi kõigi haiguste raviks. Aga suurem õnnetunne võimaldab meil hakkama saada stressirohkete olukordadega, luua paremat vastupanuvõimet ja nautida elu täiel rinnal.

Ja iga väikseimgi rõõmus hetk kasvatab inimeste õnnetunnet. Näiteks õnneküpsise sõnum, aga ka esimene kollane liblikas suve algul, sõbra telefonikõne või kellegi tehtud kompliment 😉